• ×

  Abdullah Ağralı

  10.11.1969'da Konya'nın Kulu ilçesinin Tavşançalı kasabasında doğdu.

  İlk ve orta öğrenimini Tavşançalıda tamamladı.1987 yılında İstanbul Fatih Vatan Lisesinden mezun oldu, aynı yıl Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.

  Üniversite yıllarımda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında faal olarak görev aldı. Aynı yıllarda Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrenci Derneğinin kurucu başkanlığını yaptı. 1994 yılında mezun oldum ve aynı yıl Iğdır’da göreve başladı. 1995 yılının sonunda Niğde'ye tayin oldu. Niğde'de bulunduğum 4 yıl boyunca çeşitli mevkilerde görev yaptım. 1999 yılında vatani görevini yapmak üzere askere gitti. Askerlik görevi bittikten sonra devlet memurluğu görevinden istifa ederek özel sektöre geçti. 15 senedir Konya'ya ve Konyalıya hizmet etme gayesiyle çalışmakta.

  Bir çok sivil toplum kuruluşunda çeşitli kademelerde yer almakta. 2010'da Ak Parti İl Başkan Yardımcılığı görevine geldi. Tanıtım Medya Başkanlığı ve Ekonomi İşleri Başkanlığı görevlerinde bulundu. Halen birçok sivil toplum kuruluşunda çeşitli kademelerde hizmet vermeye devam etmekte. Evli ve dört çocuk babası.

  ÜYESİ OLDUĞU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

  Konya Çocuk Diyabet ve Obezite Derneği Başkanı, Toplum Sağlığı Araştırma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Kulu Cihanbeyli Kültür ve Dayanışma Derneği Kurucu Üyesi, Elbir Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı, İpekyolu Sanayici ve İşadamları Derneği Üyesi, Konya Galatasaray Taraftar Derneği  Başkan Yardımcısı, Özel Hastaneler Platformu Derneği, Konya Beyhekim Sağlık Derneği - Kurucu Üyesi, Konya Müsiad, Konya Ticaret Odası, Konya Tabip Odası.

 • ×

  Ahmet Sorgun

  1958 yılı Konya / Hadim doğumlu. 1970 yılında ilkokulu, 1977 yılında Konya İmam Hatip Lisesini, 1981 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Bir süre Serbest Avukatlık yaptı. Konya Büyükşehir Belediyesi’nde 1. Hukuk Müşavirliği ve Genel Sekreter yardımcılığı yaptı.

  Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde (KOSKİ) Teftiş Kurulu Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük yaptı. Birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu ve yöneticilik yaptı.

  Evli ve 6 çocuk babası olan Sorgun, Ocak 2010 ile Aralık 2014 tarihleri arasında Ak Parti Konya İl Başkanlığı yapmıştır.

 • ×

  Gülay Samancı

  Gülay Samancı, 25 Şubat 1977'de Norveç Drammen'de doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Emetullah'dır.

  Avukat; Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

  Serbest avukat olarak çalıştı. 2009 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclisi üyeliğine seçildi. Konya Büyükşehir Belediyesi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, Sosyal Hizmet Komisyonu, Plan Bütçe Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeliği görevlerinde bulundu.

  Konya Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeliğine seçildi. Konya Karatay ilçesi İdari ve Mülki Komisyonu Başkanlığı Görevinde bulundu.

  Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu üyesidir. Bu görevine halen devam etmektedir.

  Necmettin Erbakan Üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi ana bilim dalı Yerel yönetim ve siyaset bilim dalında Yüksek Lisans proje aşamasındadır, aynı zamanda Atatürk Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde eğitimine devam etmektedir.

  Samancı evli ve 1 çocuk annesidir.

 • ×

  Hacı Ahmet Özdemir

  19 Ocak 1961'de Konya ili Ilgın ilçesi Çavuşçugöl mahallesinde doğdu. Baba adı Muammer, anne adı Esmahan'dır.

  Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini ve Şam'da Arap Dili Enstitüsünü bitirdi. 2006 yılında doçent, 2011 yılında profesör oldu.Karadeniz Teknik, Rize, Selçuk, Konya ve Necmettin Erbakan üniversitelerinde öğretim üyesi olarak çalıştı, yönetim kademelerinde yer aldı. Çok sayıda telif ve tercüme kitabı, makalesi vardır. Türkiye Yazarlar Birliğince inceleme dalında 2015 ''Yılın Yazarı'' ödülüne layık görüldü.Çok iyi düzeyde Arapça, iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Farsça bilen Özdemir, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  Halil Etyemez

  03 Mayıs 1965’te Yusufeli’nde doğdu. Konya Ereğli nüfusuna kayıtlı. İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra sırasıyla Eğitim Yüksek Okulunu ve Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümünde Lisans ve Yüksek Lisansını tamamladı.

  Ülkemizin değişik vilayetlerinde uzun yıllar Öğretmenlik, yöneticilik ve Maarif Müfettişliği görevlerinde bulundu.

  Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası Genel Sekreterliği görevini 9 yıl sürdürdü.

  Birçok sivil toplum kuruluşlarının üst düzey yöneticiliklerinde bulundu.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini 4 yıla yakın sürdürdü.

  Orta derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 • ×

  Leyla Şahin Usta

  08.03.1973 tarihinde İstanbul’da  doğdu. İlk ,orta, lise  öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Liseyi okul birincisi olarak tamamlayıp, 1993 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine  girdi. Fakültedeki  başarı derecesi ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne yatay geçiş yaparak eğitimine İstanbul’da devam etti.

  1999 yılında başörtüsü sorunu sebebi ile yurt dışına çıkıp Viyana Üniversitesi Tıp fakültesinde eğitimine devam etti.

  2003 yılında Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2007 yılında Türkiye’ye döndü. 1998 yılından beri aktif olarak STK’lar ile ilgilenmeye başladı. 2015 Şubat ayına kadar hekim olarak görevime devam etti.

  SOSYAL-TOPLUMSAL ÇALIŞMALAR
  AK-DER (Ayrımcılığa Karşı Kadın Hakları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Üyesi, Türk Tabipler Birliği İstanbul Üyesi, Hekim Hakları Derneği Onur Üyesi, UETD-Avusturya Kurucu Üyesi.

  Şuan da İnsan Hakları'ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı.

 • ×

  Orhan Erdem

  AKŞEHİR - 1963, Nuri - Zarife - Dokuz Eylül Üniversitesi Muğla İşletmecilik Yüksek Okulu - Orta Derecede İngilizce - Turizm ve Ticaret - Evli, 3 Çocuk.

 • ×

  Selman Özboyacı

  1989 Konya doğumlu.

  İnşaat sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde yönetici ve mühendis olarak çalışmaktadır.

  Lise eğitimini Meram Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır.

  İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunudur.

  Necmettin Erbakan Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

  2009-2013 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ve İstanbul Öğrenci Kulüpleri Platformu’nda çeşitli düzeylerde görev yaptı.

  2010-2013 yılları arasında Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nde Kurucu Divan Üyeliği görevinde bulundu.

  SİYASİ GEÇMİŞ

  Konya İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği (2014)

  Konya İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, vekaleten İl Başkanlığı (2014)

  Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyeliği, Ekonomi ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı (2015-2018)

  11 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen Genel Merkez Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi’nde yeniden MKYK üyeliğine seçilmiştir.

  27. Dönem Konya Milletvekilliği görevini sürdürmektedir.

 • ×

  Tahir Akyürek

  Konya / Derebucak - 1959, Kadir, Ayşe.

  Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

  BAĞ-KUR Konya İl Müdürlüğünde avukat, Konya Ticaret Odasında Genel Sekreter olarak görev yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptıktan sonra serbest avukat olarak çalıştı. 2004-2018 yılları arasında Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptı. Aynı zamanda Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı, (UCLG) Dünya Belediyeler Birliği Eş Başkanlığı, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi (YBYK) Türkiye Ulusal Heyeti Üyeliği, İslam Başkentleri ve Şehirleri Teşkilatı (Organization of Islamic Capitals and Cities - OICC) Yönetim Kurulu Üyeliği, Uluslararası Tarihi Şehirler Birliği (League of Historical Cities - LHC) Yönetim Kurulu Üyeliği, İpekyolu Şehirleri Birliği Kurucu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Anadolu Medeniyetleri Belediyeler Birliği Başkanlığı, Konya Belediyeler Birliği Başkanlığı görevlerinde bulundu. Fazilet Partisi ve Saadet Partisi İl Başkanlığı yaptı.

  Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanıdır.

  Akyürek, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  Ziya Altunyaldız

  1965 yılında, Konya’nın Bozkır İlçesi’nin Hisarlık Kasabası’nda yedi çocuklu bir ailenin altıncı çocuğu olarak dünyaya geldi.

  İlkokulu, Hisarlık köyünde bitirdi. 1983 yılında Konya İmam Hatip Lisesinden, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

  1995 yılında ABD’de West Coast Üniversitesinden uluslararası işletme idaresi konusunda yüksek lisans derecesi aldı. Akabinde, İngiltere’de Londra Metropolitan Üniversitesinde uluslararası karşılaştırmalı ticaret hukuku konusunda diploma sonrası programı tamamladı.

  Çalışma hayatına, 1989 yılında Devlet Planlama Teşkilatı Teşvik Uygulama Genel Müdürlüğünde Uzman Yardımcısı olarak başladı. Bundan sonra sırasıyla Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığında Uzman, Dış Ticaret Müsteşarlığında Devlet Yardımları Daire Başkanı, İhracat Genel Müdür Yardımcısı, İhracat Genel Müdürü ve Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. 1999-2002 yılları arasında 3 yıl süreyle Londra Büyükelçiliğinde Ticaret Müşavirliği görevini yürüttü.

  Bu görevleri sırasında, “KOBİ’lerin Ağ Yapılanmaları ve Bölgelerarası İşbirliğinin Geliştirilmesi Projesi”, “Ulusal Kümelenme Politikasının Geliştirilmesi Projesi”, KOBİ’lerin ihracatta rekabet güçlerinin artırılmasını temel alan “İhracat Koçluğu Projesi”, TURQUALITY çalışma grubu başkanı olarak tüm sektörleri kapsayan markalaşma strateji ve yol haritası çalışmalarını, Tasarım Destek Komitesi Başkanı olarak Endüstriyel Tasarım ve Moda Tasarımı destek programları çalışmalarını yönetti.

  Deri Tanıtım Grubu Başkanlığı, Uluslararası Pamuk İstişare Kurulu Türk Heyeti Başkanlığı, Devlet Yardımları Değerlendirme Özel İhtisas Komisyonu İhracatta Devlet Yardımları Alt Komisyon Başkanlığı olmak üzere pek çok sorumluluk üstlendi.

  Ayrıca, İhracatı Geliştirme ve Etüd Merkezi Genel Sekreterliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye İhracat Kredi Bankası (Eximbank) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

  10 Kasım 2010 tarihinde Gümrük Müsteşarı olarak atandı.  

  4 buçuk yıla yakın bir süre yürüttüğü Gümrük Müsteşarlığı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarlığı görevi sırasında, “Türkiye’yi 2023’te gümrük hizmetlerinin ve ticaretin en kolay ve en güvenli yapıldığı dünyanın 10 büyük ticaret merkezinden biri haline getirme” hedefiyle gümrük ve ticaret alanında bürokrasiyi azaltan, zaman ve maliyet kayıplarının önüne geçen kritik öneme sahip pek çok projeye imza attı.  

  10 Şubat 2015 tarihinde Müsteşarlık görevinden istifa ederek AK Parti’den Konya Milletvekili aday adayı oldu. 26 yıllık bürokrasi hayatında bir Konya’lı olarak, Konya’nın meselelerinin yakından takipçisi oldu.

  Ulusal ve uluslararası kaynaklarda yayımlanmış çok sayıda çalışması bulunmaktadır.